Leginkább az Alapítvány trilógia-Dűne regényfolyam tengelyre akasztanám, mert pont annyira tudományos mint azok. A wikipédia mindet az űroperába sorolja, az Enderzummal együtt, amit enyhe túlzásnak tartok, mert irodalmilag és az előadott gondolatiság tekintetében azért ezek fényévekre vannak mondjuk a Star Warstól.
Ennyit a sci-fi definíciókról. Nagyon hasznosak és tájékoztató jellegűek.
Végül is, hogy a Justitiával ilyen előkelő társaságba kerültem, bánja a fene... Csak azt nem értem, akkor egyesek ezt mér' szégyellik?
A Holtpontot olvasva néha olyan érzésem volt, hogy a fivérek könyvét olvasom, a genocídiumot felvezető pár oldal pedig egészen remek.
Ha megszerzem a magyar kiadást, talán írok róla, mert saját használatú ökölszabályom a regények minőségéről megint beigazolódott: a hatvanadik oldalnál már szerettem.
Pedig elég nagy hendikeppel indult:
- mindenki olyan undorítóan rajong érte
- az első oldalak olyan súlyos, túlzó és felesleges leírásokkal voltak terhesek, amelyet eddig csak Gibsonnál tapsztaltam. Talán nem véletlen, hogy a fülszövegek szerint Gibson Banks rajongó.
12 megjegyzés:
Jó helyen van a Justitia abban a társaságban... Ha Kasztovszky a magyar Bradbury, akkor Antal József a magyar Frank Herbert. De komolyan!
Hűha.
Nem tudom, ez az anonymusz kicsoda, de mostantól kezdve becsüld meg magad, balfrászom!
O.
Ezt illik megköszönni.
Kösz.
De kérem ne!!!
És: a "magyar" jelzőként ebben a szóösszetételben használva a magyar naracs kategóriájába vezet.
So, nem szeretnék se kicsit savanyú, se kicsit sárga lenni. :-)))
Szívesebben lennék a zene Mócártja, de leginkább csak Antal József magyar fantasztikus író.
Kedves balfrász!
Hidd el, a Justitia számomra igen ízletes "magyar narancs" volt. Nagyon jól esett ilyet fogyasztani, és büszkének lenni arra, hogy ezt egy magyar ember alkotta. :)
Alig várom a folytatásokat.
Köszönöm.
Éppen ebben a világtól elvágott hétben estem neki a harmadik résznek. Ha a magyar munkaerőpiac is úgy akarja (úgy néz ki, igen), őszre kész lesz.
Akkor, ha a magyar könyvpiac is úgy akarja...
Ezt nem merem befejezni.
Kedves Balfrasz!
Ha akar egy érdekes párbeszédet olvasni, ahol Ön a téma, akkor ajánlom a Moly.hu-n a Justitia könyvnél, a Hanna-bejegyzés alatti diskurzust.
Ha esetleg nincs regisztrálva a Moly-ra, szívesen bemásolom.
https://moly.hu/konyvek/antal-jozsef-justitia
Kedves Zoltán,
Ebbe a mocsárba nem érdemes belemászni, csak besározódik az ember. Örülök, hogy kilábaltam belőle, és nagy ívben szarhatok a magas ízlésű hölgyek és urak vélemenyecskéire. :-)
Ez eddig oké. Csak ne ez menne még mindig a Delta Vision környékén, meg az általuk (is) formált fantasy és sci-fi szubkultban. Mármint a torzalkodás. Állítólag nem erről szól az un. irodalom. Nekem biztosan nem.
Amíg a hangyakirálynő él, a boly nyüzsögni fog... :-)
Ez nem az irodalomról szól, hanem egyvalaki ambícióiról. És azok - azzal ellentétben, ahogy hittem -, nemhogy csillapultak, de még nőttek is.
Kiadók jönnek, kiadók mennek (tönkre is), úgy teszik, ez senkit sem zavar.
A Mandíneren a Galaktika ellen indított aljas bérhentelés is ennek a része.
De tudod mit, engem nemigen bánt: ha ez mindenkinek így jó, engem tényleg nem érdekel.
Érdekes dolgok zajlanak a geek kultúrában. A tisztelt szerző (netes ismerősöm) szerint ideológiától hajtva, szerintem inkább pénzért és pozícióért.
http://deansdale.blog.hu/2015/08/02/mi_tortenik_a_hugoval_az_ami_minden_massal_is
http://deansdale.blog.hu/2016/05/24/a_geek_kultura_meg_a_progresszivek
http://deansdale.blog.hu/2016/06/26/sci-fi_es_feminizmus_megint
http://deansdale.blog.hu/2016/07/29/szellemirtok_814
http://www.ferfihang.hu/2014/10/17/ez-mar-nem-jatek/
http://www.ferfihang.hu/2014/10/24/miert-olyan-fontos-a-gamergate/
Azért „jó” látni, hogy olyan területekre is beáramlik a politika, amik eddig politika-mentesek voltak. :P (Jó, a sci-fi nem teljesen, de a fantasy, a szerepjáték, a PC-gamek azért igyekeztek mentesek lenni a politika mocskos világától.)
„A Mandineren a Galaktika ellen indított aljas bérhentelés is ennek a része.”
Bár nem látok bele, de ezer biztos, hogy megrendelés az egész. Amióta Rajcsányi Gellért, az "anarchokonzervatív" alter értelmiségi, a "konzervatív" party-arc átvette a lap szerkesztését, a mandineresek egyre mélyebbre süllyednek a mocsokban. (Mondjuk előtte se volt egy matyóhímzés.) Gondolom, volt az a pénz... Undorító az egész.
Mostanában csak pislogok,hogy exponencálisan gyorsulva torzul el minden normalitás.
Erről a világról alig néhány sci-fi szerző vizionált, de ők sem látták előre a társadalom szövetének ilyen fokú bomlasztását. Nemek nemek ellen, generációk generációk ellen, testvér testvér ellen.
Ha nem sejteném, hogy kívülről jön a hatás, azt hinnám, a Nyugat kollektív öngyilkosságának vagyok kényszerű tanja.
Megjegyzés küldése